Çiftehan hava
ÇİFTEHAN Çiftehan Kaplıcalarından EN İYİ NASIL faydalanırım? Pansiyonlar İletişim Çiftehan Kaplıcaları Termal Devremülk Çiftehan Pansiyon ve Otelleri Çiftehan Otelleri Çiftehan Pansiyonları Tarihçesi Kış Aylarında Çiftehan

Çiftehan Otelleri


 

ŞOK ŞOK ŞOK. KAMPANYA KAMPANYA KAMPANYA. BU FIRSATI KAÇIRMAYIN. SON KALAN TERMAL DEVREMÜLK 1+1 DAİRELER. Ailecek konaklayabileceğiniz harika devremülk dairelerde kaçırılmayacak fırsatlar:

 

 

 Çiftehan Termal devremülkler ÇEVİK PANSİYON güvencesiyle sizlerin hizmetinizdedir. Detaylı bilgi için tıklayınız ya da şu telefon numaralarını arayınız:

 

0 388 531 2021 veya cep telefonu: 0 505 556 1944 

Çiftehan Kaplıcalarını ve Çiftehan Çevik Pansiyon Apart Evlerini görsel olarak tanıyabilmek için özel olarak hazırlanmış 2 dakikalık kısa videomuzu izleyiniz/tıklayınız.

Çiftehan Kaplıcaları ile ilgili hazırladığımız konaklama açıklamalarını mutlaka okuyunuz.

Çiftehan Kaplıcaları'nda otel, motel, pansiyon, apart otel ve 1+1 olmak üzere çeşitli alternatifler bulunmaktadır. 

Çiftehan Kaplıcalarında, konaklama Niğde İl Özel İdaresinden ihale yolu ile kiraya verilmiş oteller ve bunların dışında olan otel ve pansiyonlar olmak üzere iki ayrı grup halinde düzenlenmiştir.

1. NİĞDE İL ÖZEL İDARESİNE BAĞLI OLAN ÇİFTEHAN OTELLERİ

Çiftehan Çelikhan Otel: Çelikhan Otel,  halihazırda Çiftehan'ın en iyi ve en pahalı otelidir. Oda fiyatları kişi başı 175 TL'den başlamaktadır. Sabah kahvaltısı ve öğle yemeği verilmektedir. Odalarda kaplıca suyu mevcuttur. 

İletişim: 

Hotel Çelikhan

Adres: Evren Mah. 205 Sk.
Çiftehan - Ulukışla - Niğde


Telefon : 0 388 531 22 31
Telefon : 0 388 531 22 41
Telefon : 0 388 531 22 42
Fax : 0 388 531 22 33
E-mail:info@hotelcelikhan.com

32'li Motel: 4 yataklıdır, kaplıca suyu mevcuttur, ancak sitenin diğer bölümlerinde anlatacağım nedenlerden ötürü bakımsızdır.  Oda Fiyatları 70 TL'dir.

Önemli not: 2011-2012 yıllarında kullanımı durdurulmuştur. 2013 yılında da kulanılmamıştır.

12'li Motel: Yukarıda bahsettiğim 32'li motelden tek farkı 3 kişilik olmasıdır.

Önemli not: 2011-2012 yıllarında kullanımı durdurulmuştur. 2013 yılında da kulanılmamıştır.

2015 yılı itibarı ile yıkılmıştır.

Taş oda: İçinde kaplıca suyu olmayan, yaklaşık 40 yıldır kullanılan, iyi bakım yapılmadığı için çok fazla eksiği olan odalardır. Oda Fiyatı 25 TL'dir.

Önemli Not: Çiftehan'ın ve Çiftehan Kaplıcalarının en uzun süre hizmet etmiş konaklama yerleri olan taş odalar 2011 yılında yıkılmıştır. 

 

Çiftehan Termal Otel: Çiftehan Termal otelleri, Çiftehan Kaplıcalarında devremülk olarak satışı yapılan aynı zamanda sınırlı konaklama imkânı da sunan 1+1, 2+1 devremülk seçenekleri ile Çiftehan'ın önemli otellerinden biridir. Çiftehan Termal Otel, 2013 yılı Ocak ayından itibaren kullanıma açılmıştır.

      Adres : 
      Çiftehan Kasabası Cumhuriyet Mahallesi 22/a,
      51910 Çiftehan / Niğde / Türkiye

      Telefon :
      ( 0.388 ) 531 20 10 - ( 0.388 ) 531 20 11

      Faks :
      ( 0.388 ) 531 22 22

      E-Posta : 
      info@ciftehantermal.com.tr

2. NİĞDE İL ÖZEL İDARESİNE BAĞLI OLMAYAN ÇİFTEHAN OTELLERİ

Öncelikle şunu belirtelim, Niğde il özel idaresine bağlı olmayan çiftehan'daki otel ve pansiyonlar birçok yönden daha kaliteli ve daha faydalı ve direkt hizmeti daha uygun fiyatlara sunmaktadır. Hiç kuşkusuz bunda Çiftehan pansiyonlarının rekabet koşullarını iyi değerlendirmesi ve Çiftehan'a gelen pansiyonlarında konaklayan ziyaretçileri ile doğrudan iletişim kurmaları çok önemli bir etkendir.

Diğer bir hatırlatma da Çiftehan Kaplıcaları içerisinde, odalarının içinde kaplıca suyunun olduğu Niğde il özel idaresine bağlı olmayan otel veya pansiyon yoktur. Yani içinde kaplıca suyunun olduğu oda arıyorsanız mutlaka Niğde il özel idaresine bağlı olan otelleri tercih etmelisiniz.

Peki içinde Çiftehan kaplıca suyunu bulundurmayan özel otel ve pansiyonlarda konaklayan kaplıca ziyaretçileri ne yapıyor?  Onlar Çiftehan Kaplıcalarından nasıl yararlanıyor?   Yeterince Çiftehan Kaplıcasından faydalanıyor mu?                                                                                               

Bu sorunun cevabı kesinlikle "evet" tir. Bu otel ve pansiyonlarda konaklama çok daha hesaplı, temiz , rahat, huzurlu, bol seçenekli olmaktadır. Şimdi sizlere otel ve pansiyonlarda konaklayanların Çiftehan Kaplıcalarından nasıl yararlandığını şu şekilde açıklayalım:

Çiftehan Kaplıcalarında Selçuklu döneminden kalma tarihi 2 tane umumi havuz bulunmaktadır. Bu umumi havuzların bir tanesi BAY ve diğeri de BAYAN umumi havuzlarıdır. Bu havuzlar hem bir hamam hem de büyükçe havuzları ile kaplıca ziyaretçilerine  kaplıca suyundan istifade imkanı sunar. Çiftehan'da şifa arayan ve bulan birçok kişiye sorulduğunda kaplıca suyundan en iyi yararlanma yolunun bu umumi havuzların kullanılması gerektiği cevabını alırsınız. 

İşte Çiftehan kaplıcalarındaki bu umumi havuzlar adından da anlaşıldığı gibi herkese açıktır ve özel otel ve pansiyonlarda kalan çok sayıda insan bu umumi havuzları kullanarak Çiftehan Kaplıcaları şifasını aramaktadır. 

Özel otel ve pansiyonlarda kalan Çiftehan ziyaretçileri il özel idaresine bağlı otel ve pansiyonları tercih etmemek de çok haklıdır ve doğrusunu yapmaktadır. Çünkü Niğde il özel idaresine bağlı otel ve pansiyonların bazısında Çiftehan kaplıca suyu vardır ama bu otel ve pansiyonlarda kaplıca suyunun dışında konaklama için elverişli hiçbir cazip taraf yoktur. Özel otel ve pansiyonlarda ise sizleri memnun edecek ve rahat etmenizi sağlayacak bir çok imkan mevcuttur.

Alfabetik sırası ile Çiftehan ve Çiftehan Kaplıcalarında bulunan bağımsız pansiyon ve oteller aşağıdadır. Sizler için Çiftehan otel ve pansiyonlarını inceledik ve Çiftehan otel ve pansiyonlarının iletişim bilgileri, telefon numaralarını sizlere sunduk.

1. Ağaoğlu Pansiyon

İletişim: 0 532

2. Çevik Pansiyon: 

 2015 yılı YENİ YENİ YENİ kalorifer sistemli odaları hizmete girmiştir...

İletişim: 0 388 531 2021

               0 505 556 1944

3. Çınaraltı Pansiyon

İletişim: 

4. Gülen Pansiyon

İLETİŞİM:  

5. Koza Butik Otel

İletişim

6. Pera Pansiyon

İletişim: 

7. Saklıbahçe Otel

Telefon iletisim


8.  Sezer Otel

9. Şafak Pansiyon

İletişim: