Çiftehan hava
ÇİFTEHAN Çiftehan Kaplıcalarından EN İYİ NASIL faydalanırım? Pansiyonlar İletişim Çiftehan Kaplıcaları Termal Devremülk Çiftehan Pansiyon ve Otelleri Çiftehan Otelleri Çiftehan Pansiyonları Tarihçesi Kış Aylarında Çiftehan

Çiftehan Kaplıcalarından EN İYİ NASIL faydalanırım?


Kaplıcada şifa arıyorsanız; kesinlikle Çiftehan Kaplıcaları size aradığınızı hatta fazlasını verebilecek bir kaplıca, ılıca ve spa merkezidir.Çiftehan Kaplıcalarının faydaları saymakla bitmez. Çiftehan Kaplıcalarının en fazla yarar sağladığı hastalıklar şunlardır: ROMATİZMA, KİREÇLENME, FITIK.

* Romatizma (Eğer romatizmanız var ise kesinlikle Çiftehan bu alanda bir numaradır. )

* Kireçlenme (Kireçlenme de romatizma gibi Çiftehan Kaplıcalarının çok faydalı olduğu alanlardandır.)

* Mekanik Bel ve Boyun Problemleri (Bel fıtığı, boyun fıtığı gibi rahatsızlıklarınız için Çiftehan Kaplıcalarına gelen çok sayıda hasta şifa bulmaktadır.)

* Kas Hastalıkları

 

Öncelikle şunu belirtelim, Niğde il özel idaresine bağlı olmayan çiftehan'daki otel ve pansiyonlar birçok yönden daha kaliteli ve daha faydalı ve direkt hizmeti daha uygun fiyatlara sunmaktadır. Hiç kuşkusuz bunda Çiftehan pansiyonlarının rekabet koşullarını iyi değerlendirmesi ve Çiftehan'a gelen pansiyonlarında konaklayan ziyaretçileri ile doğrudan iletişim kurmaları çok önemli bir etkendir.

Diğer bir hatırlatma da Çiftehan Kaplıcaları içerisinde, odalarının içinde kaplıca suyunun olduğu Niğde il özel idaresine bağlı olmayan otel veya pansiyon yoktur. Yani içinde kaplıca suyunun olduğu oda arıyorsanız mutlaka Niğde il özel idaresine bağlı olan otelleri tercih etmelisiniz. Bunlar Çiftehan Termal Otel ve Çiftehan Çelikhan Oteldir.

Ancak sizlere kesinlikle tavsiyem Çiftehan'da, içinde kaplıca suyu olmayan ancak HER TÜRLÜ HİZMETİ sağlayan diğer otel ve pansiyonlarda kalmanızdır.

Peki içinde Çiftehan kaplıca suyunu bulundurmayan özel otel ve pansiyonlarda konaklayan kaplıca ziyaretçileri ne yapıyor?  Onlar Çiftehan Kaplıcalarından nasıl yararlanıyor?   Yeterince Çiftehan Kaplıcasından faydalanıyor mu?                                                                                               

Bu sorunun cevabı kesinlikle "evet" tir. Bu otel ve pansiyonlarda konaklama çok daha hesaplı, temiz , rahat, huzurlu, bol seçenekli olmaktadır. Şimdi sizlere otel ve pansiyonlarda konaklayanların Çiftehan Kaplıcalarından nasıl yararlandığını şu şekilde açıklayalım:

Çiftehan Kaplıcalarında Selçuklu döneminden kalma tarihi 2 tane umumi havuz bulunmaktadır. Bu umumi havuzların bir tanesi BAY ve diğeri de BAYAN umumi havuzlarıdır. Bu havuzlar hem bir hamam hem de büyükçe havuzları ile kaplıca ziyaretçilerine  kaplıca suyundan istifade imkanı sunar.

Çiftehan'da şifa arayan ve bulan birçok kişiye sorulduğunda kaplıca suyundan en iyi yararlanma yolunun Çiftehan umumi havuzlarının kullanılması gerektiği cevabını alırsınız. 

İşte Çiftehan kaplıcalarındaki bu umumi havuzlar adından da anlaşıldığı gibi herkese açıktır ve özel otel ve pansiyonlarda kalan çok sayıda insan bu umumi havuzları kullanarak Çiftehan Kaplıcaları şifasını aramaktadır. 

Özel otel ve pansiyonlarda kalan Çiftehan ziyaretçileri il özel idaresine bağlı otel ve pansiyonları tercih etmemek de çok haklıdır ve doğrusunu yapmaktadır. Çünkü Niğde il özel idaresine bağlı otel ve pansiyonların bazısında Çiftehan kaplıca suyu vardır ama bu otel ve pansiyonlarda kaplıca suyunun dışında konaklama için elverişli hiçbir cazip taraf yoktur. Özel otel ve pansiyonlarda ise sizleri memnun edecek ve rahat etmenizi sağlayacak bir çok imkan mevcuttur.

Çiftehan’daki çoğu pansiyonlar, temizlikleri, düzeni, misafirperverlikleri, güler yüzleri ve LCD TV’den Kablosuz internete sundukları birçok imkân ile otelleri aratmayacak kalitededir. Çiftehan’da konaklamayı aşağıda belirteceğimiz pansiyonlarda yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bu pansiyonlarda konaklarsanız ve bazı pansiyonlar için yürüme mesafesinde olan Çiftehan’ın ve Çiftehan Kaplıcaları ziyaretçilerinin yıllardır kullandığı Çiftehan Kaplıca Havuzlarını kullanırsanız hem rahat hem ekonomik hem de doğa ile iç içe bir fırsatı değerlendirmiş olursunuz.

 

Çiftehan ÇEVİK PANSİYON:  Çiftehan Kaplıcalarının en önemli pansiyonlarından biridir. Yukarıda belirttiğimiz Çiftehan Kaplıca havuzlarına en yakın pansiyondur. Yeri ve çevre düzenlemeleri ile doğa ile içiçe olabileceğiniz enfes bir ortamı vardır.Çiftehan Kaplıcalarında uzun yıllardır hizmet veren köklü bir geçmişe sahiptir. Çevik Pansiyon ayrıcalıklı hizmeti ile Çiftehan Kaplıcalarında harika bir kaplıca tatili yapmanızı sağlayacak bir pansiyondur. Özellikle pansiyonun etrafını çevreleyen ağaçlar ve yeşillikler Çiftehan Çevik Pansiyonda doğa ile içiçe, huzurlu, sağlıklı neşeli bir ortam sağlamaktadır. İletişim bilgileri ve detay için tıklayınız.

 Çiftehan Çevik Pansiyon odalarında bulunan hizmetler ve olanaklar aşağıdadır:  

  • Tüm Odalarda Kablosuz İnternet (rahatlıkla ve hızlı bağlantı)
  • Sıcak su (Çiftehan Kaplıca termal suyu değil)
  • Mutfak
  • Banyo
  • WC
  • Uydu yayınlı Televizyon (1+1 odalarda LCD Televizyon)
  • Buzdolabı, bulunmaktadır.

Çiftehan'a otobüs ya da tren gibi vasıtalar ile gelmeniz durumunda servis ile alıp Çevik pansiyona rahatlıkla getirilirsiniz.

 

Çiftehan PERA PALAS Pansiyon : Çiftehan kaplıca havuzlarına nispeten biraz uzaktır, yaklaşık 400m mesafededir. 3 kişilik odaları mevcuttur. Geçen sene (2012) faaliyete geçmiştir. Uzun bir mazisi olmasa da imkanları güzeldir.

 

Çiftehan GÜLEN PANSİYON: Çiftehan kaplıca havuzlarına uzaktır, yaklaşık mesafesi 500-600m.dir. Çiftehan çarşısına yakındır. Uzun yıllardır hizmet vermektedir. Özellikle uzun dönemli 1 ay ve daha uzun süreli konaklamalar için de güzel alternatifler sunar.

 

Çiftehan AĞAOĞLU PANSİYON: Çiftehan kaplıca havuzlarına uzaktır, yaklaşık 500m mesafededir. Güzel bir manzarası vardır. Çiftehan’da uzun süredir pansiyon hizmeti vermiştir.

 

Çiftehan ŞAFAK PANSİYON: Çiftehan kaplıca havuzlarına nispeten biraz uzaktır, yaklaşık 400m mesafededir. Güzel bir Çiftehan ve Toros Dağları manzarası vardır. Çiftehan Şafak Pansiyon, Çiftehan Koza Butik Otel ile birbirine çok yakındır.

 

Pansiyonlarla ilgili bilgi almak için aşağıdaki irtibat telefonlarını kullanabilirsiniz.

İLETİŞİM

* GSM         : 0 505 556 1944

* Telefon     : 0 388 531 2021